314AH lagringsbattericelle og pakke
video
314AH lagringsbattericelle og pakke

314AH lagringsbattericelle og pakke

Xiamen Apollo spesialiserer seg på FoU og produksjon av 314AH lagringsbattericelle og pakke . Våre kjerneproduktlinjer inkluderer Longking Brand Energy Storage Battery, Energy Storage Pack, Industrial and Commercial Energy Storage Tank og Distribuert Storage Tank . Verdienettverk dekker feltet Electric Power, den nye energien Industrien, den nye energien. Infrastruktur .

  • Rask levering
  • Kvalitetssikring
  • 24/7 kundeservice
produkt introduksjon

Oversikt over produktserier

 

Xiamen Apollo fokuserer på å forske, utvikle og produsere 314AH lagringsbattericelle og pakke . Våre kjerneproduktlinjer inkludererLongking Brand Energy Storage Battery, Energy Storage Pack, Industrial and Commercial Energy Storage Tank og Distribuert Storage Tank

 

 

314Ah Storage Battery Cell and Pack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produktklassifisering og egenskaper

 

1. Longking Brand Energy Storage Battery

 

Longking Brand Energy Storage Battery

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Som et iterativt oppgraderingsprodukt av 280AH oppnår 314AH Energy Storage Cell en 12% økning i kapasitet under standardstørrelsen på 71173, som er den beste balansen mellom kostnadene og ytelsen til det nåværende energilagringssystemet . ved å øke volumet til å samsvare med 33%. av National Standard GB/T 36276 for "de-deling", og har blitt mainstream-valget for langsiktig energilagring, vind og solfordeling og lagring, og delt energilagring i mer enn 4 timer .

 

1.1 Materielle og ytelsesfordeler
Katodemateriale: Nanoskala litiumjernfosfat (LFP), gramkapasitet større enn eller lik 155mAh/g, komprimeringstetthet 2 . 4g/cm³, syklus levetid større enn eller lik 8000 ganger (80% DOD, 25 grader).
Anodeteknologi: Artificial Graphite Silicon-Carbon Composite (pre-lithiation Treatment), den første effekten er større enn eller lik 95%, og den lave temperaturkapasitetsretensjonshastigheten på -30 grad er større enn eller lik 80%.
Separator og elektrolytt: 12μm sammensatt keramisk belagt separator (strekkfasthet større enn eller lik 2000 kgf/cm²), tilpasset bred temperaturelektrolytt (-40 ~ 70 grader) .

 

Kjernetekniske indikatorer
 

Dimensjon Tekniske parametere Bransjens komparativ fordel
Energitetthet 179.4-180 wh/kg 8-12% høyere enn 280ah
Syklusliv 10000-15000 ganger (70% SOH) Bransje gjennomsnitt 8000 ganger
Energieffektivitet Større enn eller lik 96% (DC/DC) Bransjeledende nivå
Sikkerhetssertifiseringer UL9540A, UN38.3, IEC62619 dekke den globale mainstream -markedsadgangen
Termisk stabilitet Termisk løpende temperatur større enn eller lik 800 grader mer enn 300 grader høyere enn ternært litium
 

 

Can be Processed According

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2 Produksjonsprosess
Produksjon av elektrodestykke:Twin-Screw Pulping System (viskositetskontroll ± 5%), tosidig belegg (areal tetthetsavvik<1.2%), rolling thickness tolerance ± 1.5μm.
Monteringsprosess:Automatisk viklingsmaskin (justeringsnøyaktighet ± 0 . 05mm), lasersveising (loddefugerens strekkkraft større enn eller lik 200n), væskeinjeksjonsvakuum mindre enn eller lik 10Pa.


Formasjon og sortering:
Multi-trinns formasjon (SOC 20%~ 100%, 48 timer)
Full kanalsortering (<1% Capacity Difference, <5mV Voltage Difference)

 
Bom kostnadsreduksjon:

50% reduksjon i celletall (sammenlignet med 280AH)
47% færre tilkoblingspunkter og 30% høyere monteringseffektivitet


O & M kostnadsoptimalisering:
Enkelt-kabin 5 MWh design, 50% reduksjon i overvåkningspunkter
15% reduksjon i energitap i flytende kjølesystem (med termisk simuleringsdiagram)
Størrelseskompatibel: Den deler produksjonslinjen med 280AH og støtter rask bytte
Intelligent Management: Heltids Domain Equalization Technology (utjevningstid forkortet med 80%), støtter 1C hurtiglading

 

1.3 Applikasjonsscenarier
Energilagring av nye energikraftstasjoner:Passer for fotovoltaiske og vindenergi -lagringssystemer, forbedrer utnyttelsesgraden for fornybar energi og stabiliserer driften av strømnettet .


Industriell energilagring:Det er egnet for topp-til-Valley kraftregulering og industrielle og kommersielle energilagringssystemer for å redusere strømkostnadene og forbedre energieffektiviteten .


Datasenterets sikkerhetskopieringskraft:Erstatter tradisjonelle bly-syre-batterier, forbedrer strømforsynings-påliteligheten og støtter uavbrutt strømforsyning (UPS) -systemer .

 

2. energilagringspakke

 

Energy Storage Pack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2.1 Struktur og beskyttelsesdesign
Boksmateriale:6063- T5 aluminiumslegeringramme (tykkelse 3mm) + flammehemmende PC -skall (UL94 V -0), IP65 beskyttelse, seismisk karakter iec 60068-2-6 5 grms .
Termisk styringssystem:
Væskekjølt versjon: Plateendringsdesign, strømningshastighet 6L/min, temperaturforskjell mindre enn eller lik 2 grader
Luftkjølt versjon: Sentrifugalvifte × 2, varmedissipasjonskraft større enn eller lik 500W
Elektriske egenskaper:
Nominell spenning: 51.2V (16S -konfigurasjon)
Kontinuerlig utladning: 1C (topp 3C/10S)
System energieffektivitet: større enn eller lik 95% (total lading og utladning)

2.2 Kjerneteknologi
Celleteknologi
Materialsystem: Litiumjernfosfat (LFP) er bærebjelken, og støtter 314AH ultra-stor kapasitet (energitettheten økt med 12% mot 280AH), og sykluslivet overstiger 12, 000 ganger (2 sykluser per dag kan brukes i 15 år) .}}}}}}}}}}
Prosessgjennombrudd: Flying Stack Thermal Composite Technology (Honeycomb Energy) reduserer skaden på elektrodestykket, den interne motstanden er mindre enn eller lik 0 . 3MΩ, og multi-prosess-integrert prosess (AGV automatisk belastning og lossing + online) har en avkastningshastighet på større enn eller lik 99.

2.3 Systemintegrasjon
Modulær design: 1P52S standardpakke (52 strenger og 1 parallell), støtter væskekjølt/luftkjølt dobbeltmodus, enkeltskapets kapasitet på 50- 200 kWh, som dekker et område med<2㎡ (such as watt power Longpack).
Intelligent kontroll:
BMS tre-lags arkitektur (BMU/BCU/BAU) overvåker spenning (nøyaktighet ± 1 mV) og temperatur (± 0 . 1 grad) i sanntid, og støtter cellebalansering (frafallsspenning mindre enn eller lik 5 mV).
EMS Energy Management System, innebygd virtuelt kraftverk (VPP) algoritme, støtter topp-til-Valley Arbitrage + etterspørselssiden respons (Response Time< 200ms), and increases revenue by 30%.

2.4 Termisk styring og sikkerhet
Temperaturkontrollskjema: Væskekjøling (temperaturforskjell mindre enn eller lik 3 grader) er mainstream, systemeffektivitet


Sikkerhetsbeskyttelse på fem nivåer:
(1) Dobbeltisolert design av batterisceller (Totstand Spenning 5000V)
(2) Intelligent sikring (overstrømsrespons<10ms)
(3) Pakningsklasse Perfluorohexanone brannbeskyttelse (responstid<5s)
(4) Retningsbestemt EOD -struktur (trykkfrigjøring mindre enn eller lik 0,5MPa)
(5) Digital Twin Tidlig advarsel (SOH prediksjonsnøyaktighet ± 2%)

2.6 Produksjon og kvalitetskontroll
Produksjonslinjekonfigurasjon: Automatisk modulstablingslinje (syklustid mindre enn eller lik 120 -tallet/PC), lasersveisedybde større enn eller lik 0 . 8mm, heliumlekkasjetillegg <0.3cc/min.
Teststandarder:
EOL-test: 100% overladning/overskridelsesbeskyttelse utløser verifisering
Miljøkest: -40 grad ~ 85 grader 72H temperatursyklus, IP67 vanntett verifisering (1m vanndybde 30 minutter)


2.7 Scenariobaserte løsninger
Fabrikk/park (topp-til-Valley arbitrage)
Konfigurasjon: 250kW/500kWh væskekjølt pakke × 4 (2MWh Total)
Inntekter: En fabrikk i Jiangsu har en årlig inntekt på 650, 000 yuan fra toppbarbering og dalfylling (prisforskjell på 0,7 yuan/kwh, 2 sykluser per dag)
Teknologi: Dynamisk elektrisitetspris prediksjonsalgoritme (feil<5%), support load flexible adjustment (±15% power response)

Datasenter (Backup Power + Peak Shaving)
Løsning: 1MW/2MWH Modular Pack (n +1 redundans)
Fordeler: Millisekundkobling (strømavbrudd → Sikkerhetskopieringskraft<20ms), support 2 hours black start (TIA-942 Tier III satisfied)
Eksempel: Den årlige elektrisitetsregningen for et Cloud Computing Center reduseres med 18%, og UPS -batteriets erstatningssyklus er utvidet med 3 år

Integrering av optisk lagring og lading (grønt strømforbruk)
Konfigurasjon: 500kW/1MWh Pack + 120 kw lading haug × 10
Funksjon: PV -prioritet lading (forbrukshastighet større enn eller lik 95%), dal elektrisitetspristilskudd, støtte V2G (toveis lading og utskrivning)
Data: Den årlige omfattende inntekten til en ladestasjon i Shenzhen økte med 40% (Peak Power Premium + etterspørselssiden responsstilskudd)

 

3. Industriell og kommersiell energilagringstank

 

Industrial and Commercial Energy Storage Tank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1 Produktfunksjoner
Fleksibel konfigurasjon: Standard 20/40ft container, kapasitet 0 . 5mwh ~ 5mwh, støtte AC/DC -kobling.
Høy beskyttelsesdesign:
Brannbeskyttelse: Aerosol-brannslukningsanordning på pakknivå, brannmotstand for boks, ildmotstand større enn eller lik 1H (GB/T 9978.1)
Eksplosjonsbeskyttelse: Eksplosjonsventilventil med positiv trykkventilasjon (ATEX Zone 2 -sertifisert)
Intelligent O&M:
Remote Monitoring Platform (Support Web/App Access)
Helse (SOH) prediksjonsfeil<3%

 

3.2 Kjerneparametere
Systemspenning: 800V ~ 1500V (kompatibel med mainstream -omformere)
Lading/utladningseffektivitet: større enn eller lik 92% (AC -side)
Kommunikasjonsgrensesnitt: RS -485/Can/Ethernet (dobbel overflødig design)

 

3.3 Kjerneteknologi
Ekstrem temperaturkontroll: Effektiv drift i alle temperaturområder
Ikke-assistert kjøleteknologi: bransjens opprinnelige fulltemperaturkontroll (-20 grad ~ 55 grader), forlate flytende kjøling/klimaanlegg, og redusere kostnadene for hjelpekilder med 46% (for eksempel Xinneng'an Ampace C5)
Flytende kjølingoppgradering: Presis temperaturkontroll ± 1,5 grader (modulnivå) /±2,5 grader (skapnivå), 3 ganger raskere termisk responshastighet (S³-Estore)

 

Hierarki Teknisk implementering Teststandarder
Cellegrad Litiumjernfosfatmateriale Kjernen Shield Technology (Termisk løping sprer seg ikke) UL 1642 (nålpunktering uten åpen flamme)
Modulnivå Sikringsbrytende nedsenkingsbrannbeskyttelse (Perfluorohexanone Aerosol) IEC 62619 (Overcharge test bestått)
Systemnivå Topp eksplosjonsventil IP67 beskyttelse (vanntett og støvtett) UN38.3 (vibrasjon/sjokk ingen lekkasje)
Intelligent millisekund Termisk løpende advarsel (AI -algoritme) Flernivå brannkobling GB/T 36276 (brannrespons mindre enn eller lik 10s)
Miljøkvalitet Salt spray test 1000H (C4 antikorrosjon) Seismisk design (tilfeldig vibrasjon 20- 2000 HZZ) IEC 60068-2 (Industrial Environment Certification)

 

3.4 Produksjonsstyrke
Workshop skala: 100, 000- Nivå Støvfri monteringsverksted, med en årlig produksjonskapasitet på 10GWH .
Integrert prosess:
Seismisk brakett: 8 Seismisk intensitetssertifisering
Selehåndtering: Robotledninger (feil ± 2mm)

 

4. Distribuert lagringstank


Distributed Storage Tank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1 Produktfordeler
Modulær design: En enkelt skapkapasitet på 50 kWh ~ 500kwh, støtteveggmontert/vertikal installasjon, som dekker et område av<1㎡.
Effektiv varmeavledning: Uavhengig luftkanaldesign (NACA Deflector Trough), Støy <65dB (@1m) .
Nettinteraksjon:
Sømløs nett- og bytt av nettet (<20ms)
Reaktiv effektkompensasjonsfunksjon (± 0,9 pf justerbar)

 

4.2 Tekniske parametere
Inngangsspenningsområde: 380VAC ± 15%
Number of cycles: >6000 (70% DOD)
Beskyttelsesgrad: IP55 (utendørs) / IP31 (innendørs)
 

Dimensjon Typiske parametere Bransje benchmarking
Kapasitetsspesifikasjoner 10.24kwh ~ 512kwh (støtte 50 parallelle enheter) Dekker alle scenarier fra bolig til industriell og kommersiell
Syklusliv Større enn eller lik 6000 ganger (80% DOD, litiumjernfosfatbatteri) Bransjegjennomsnittet er 5000 ganger
Effektivitet Lading og utladningseffektivitet større enn eller lik 95% (flytende kjølesystem) Luftkjølingssystem mindre enn eller lik 92%
Beskyttelsesklasse IP65 (utendørs type) / IP55 (innendørs type) Møt all-Weather Operation
Responshastighet Millisekundnivå på strømjustering (støttende nettverkssidsrespons) bedre enn bransjestandarden på 100 ms
Sikkerhetsdesign Millisekundnivå kortslutningsbeskyttelse + AI Termisk runaway Advarsel (temperaturøkningshastighet større enn eller lik 5 grader /min utløser aktiv brannbeskyttelse) Bestått UN38.3, IEC 62619 Sertifisering

 

4.3 Produksjonskvalitetskontroll
Elektrisk test: 100% full effektutladningstest (i 4 timer)
Autentisering:
Innenriks: CQC -sertifisering, GB/T 36276
Internasjonalt: UL 9540, CE EMC/LVD

 

4.4 Applikasjonsscenarier
Industriell og kommersiell energilagring (kostnadsreduksjon + lavkarbon doble mål)
Løsning: 1MW/2MWH væskekjølt distribuert energilagringsskap, dallading (0 . 6 yuan/kWh) → Topputladning (1,2 yuan/kWh), med fotovoltaisk forbruk, for å oppnå en 30% reduksjon i omfattende strømpris.

 

Kommunikasjonsbasestasjon (pålitelighet + økonomi)
Løsning: -48 V Distribuert energilagringssystem, Mains + Photovoltaic + Energy Storage Tre kilder Komplementær, støtte 10ms og bytt av nettet, sikkerhetskopieringstid større enn eller lik 8 timer .
Fordeler: Peak Shaving and Valley Fyll Income + Emergency Garanty (null stasjonsbrudd i Typhoon -sesongen), og den årlige drifts- og vedlikeholdskostnaden for en enkelt stasjon reduseres med 40%.

 

Distribusjonsnettverk stasjonsområde (strømkvalitet + forbruksforbedring)
Løsning: En 100 kW/213kwh Intelligent flytende fryser (for eksempel Shaanxi-prosjektet for statsnett) er distribuert på lavspentsiden for å løse problemene med PV omvendt spenning som overstiger grensen og trefaset ubalanse .
 

Vår produksjonsstyrke

 

Hvorfor velge oss?

 

1. Gruppestyrke: Et solid grunnlag for samarbeid
Midler og produksjonskapasitet: Registrert kapital på 120 millioner yuan, 3 store produksjonsbaser (Xiamen/Ningbo), årlig total produksjonskapasitet på 8, 000 tonn metalldeler, utstyrsutnyttelsesgrad på 92%, og sikrer stabil levering på 100, 000+ batchordrer
Bransjefokus: Dyrk dypt ny energi (årlige omsetninger på 120 millioner, utgjør 60%), lavspent elektrisk (årlig omsetning på 80 millioner, utgjør 40%), kundeinnkjøpssats på 85%

 

2. Tekniske barrierer: Kostnadsreduksjonsfunksjoner fra lederen
Teamgener: Core Backbone kommer fra Xiamen Hongfa (verdens nummer én stafett), med 30 års erfaring i den elektriske industrien, og den opprinnelige "kostnadsreduksjonsløsningsbiblioteket" (for eksempel kontaktknivvektreduksjon på 15% mens du opprettholder styrke, med DFMEA -rapporten vedlagt), noe som reduserer materialet/prosessen for kunder av {{2}
Full prosessdekning (7 kjerneprosesser + 3 fleksible teknologier):
▶ Danningsprosess: kald overskrift (sølvkontakt ± 0,01 mm), stempling (Busbar-flathet mindre enn eller lik 0,05 mm), strekk (litiumbatteri skalldybde til diameter 3: 1)
▶ Tilkoblingsprosess: Lasersveising (smeltende dybde 0.8-2 mm), motstandssveising (relékjernets sveisestyrke større enn eller lik 80MPa), vakuumdiffusjonssveising (presisjonsdeler uten oksidasjon)
▶ Overflatebehandling: Sølvplatting 3μm (ensartethet ± 10%), gullbelegg 0,8μm (salt spray 72H), støtte ROHS/halogenfri tilpasning
▶ Fleksibel produksjon: Laserskjæring/CNC -prosess, små partier med 50 stykker eller mer uten muggåpning, og korrekturkostnader er 70% lavere enn tradisjonell muggåpning

 

3. Kvalitetssikring: Den betryggende forpliktelsen til standarder for bilindustri
Prosesskontroll:
Robot sveising CPK større enn eller lik 1,67 (med 2024 Q3 Quality Report)
100% sveisefeildeteksjon (UT MT dobbel inspeksjon, opp til GB/T 11345 nivå ii) .

 

4. Sertifiseringsgodkjenning
Selskapet har bestått forskjellige kvalitetssystemsertifiseringer: ISO 9001-2015, IATF16949, ROHS, Reach, etc .

 

OEM for Lithium Battery Exclusive Customizationnew

 

 

 

Kontakt oss

 

Ms.Tina Xiamen Apollo

 

 

 

 

 

 

 

Populære tags: 314AH lagringsbattericelle og pakke, Kina, produsenter, leverandører, fabrikk

Du kommer kanskje også til å like

(0/10)

clearall